Dymna

Dymn WDU Wocławek

Dymna.

Jaka ona jest?

Co przeżyła?

Jak dała sobie radę?

Może miała ciężko, albo łatwiej, niż inni?

Jaka jest prawda?

Na te i wiele innych pytań odpowiada biografia Anny Dymnej napisana przez panią Elżbietę Baniewicz.

Sama bohaterka książki promowała ją na targach. Cieszę się bardzo, bo dzięki temu miałam okazję ją poobserwować na żywo, krótką chwilkę porozmawiać. Ciepła, uśmiechnięta, konkretna, piękna i zdecydowana, jak dla mnie imponująca. Tak właściwie swoim zachowaniem zachęciła mnie, aby dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Mimo wielu jej wspaniałych ról, ja zawsze uwielbiałam ją za jedną, w serialu ” Wiedźmin”, gdzie grała KAPŁANKĘ ŚWIĄTYNI MELITELE NENNEKE. Uważam te odcinki za najlepsze. Ale przecież to nie tylko aktorka, ale również Szlachetny Człowiek. Prowadzona przez nią fundacja „Mimo Wszystko” to wspaniałe dzieło.

Dymna WDU Wocławek

Elżbieta Baniewicz, autorka biografii. Osoba bardzo skromna i niestety odsunięta na drugi plan przez bohaterkę swojej książki (to nie jest zarzut do pani Anny Dymnej). A szkoda, bo ja sama uległam czystemu szaleństwu możliwości poznania aktorki, zapominając całkowicie o osobie, której to zawdzięczam. Było widać, że obie Panie lubią się, dobrze bawią w swoim towarzystwie i mają podobne poczucie humoru.

Dymna WDU Asia1Dymna WDU +asia

 

 

 

 

 

 

Po powrocie do  domu najpierw wspominałam te kilka chwil wspólnie spędzonego czasu. Podziwiałam w duszy Annę Dymną za ten spokój i profesjonalizm. Czas, który był dla nas przeznaczony był krótki, a kolejka bardzo długa, a jeszcze wywiad dla TV, czas dla fotoreporterów. Jednak dla każdego znalazła dobre słowo i kilka minut na rozmowę. Dlatego też z wielką przyjemnością zasiadłam później do tej fascynującej lektury.  Dzięki niej poznajemy dom rodzinny oraz rodziców małej Ani. Jak była postrzegana w szkole przez nauczycieli. Jak trafiła do filmu, teatru. O jej miłości i wielkiej stracie. Wspaniałej działalności charytatywnej. Wiele zdjęć pozwala sobie wyobrazić, jak jej życie oraz kariera przebiegała i trwa nadal. Życie kobiety, które może być inspiracją dla każdej z nas, aby czynić dobro dla innych.

Wspaniała  książka dla siebie jak i na prezent.

GORĄCO POLECAM!!!


dymnaokladka

 

 

 

 

Tytuł: DYMNA

Autorka: Elżbieta Baniewicz

Wydawnictwo:  MARGINESY

Rok wydania:  2014

Oprawa: twarda

ISBN:  978-83-63656-57-7

 

Warto wspomnieć, że wydawnictwo Marginesy poszerzyło wcześniejsze wydanie książki Elżbiety Baniewicz pt. „Anna Dymna. Ona to ja”

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotki zostały zrobione przez moich wspaniałych znajomych z Księgarni WDU we Włocławku.

Okładka książki jest udostępniona przez Super Siódemkę.