OBYWATEL Stuhr

Ojciec i syn, syn i ojciec. Podziwiam jednego i drugiego. Chociaż chyba bardziej młodego, gdyż pomimo znanego ojca, wyrobił sobie własną markę.

W końcu spotkali się we wspólnym projekcie filmowym pt. „OBYWATEL”, który został wyreżyserowany przez Jerzego Stuhra, na podstawie jego autorskiego scenariusza. Ja nie będę tutaj pisać jednak o filmie, na który mam w planie pójść, tylko o książce, która towarzyszy premierze tegoż filmu. Co o niej myślę? Podoba mi się i nie podoba. To co jest dla mnie istotne, to rozmowy przeprowadzone ze Stuhrami przez Ewę Winnicką. Każdy z nich odpowiada na łatwe i trudne pytania. Odkrywają wiele ze swojej prywatności, co myślą o naszym kraju i jak postrzegają siebie jako obywateli Polski. Tak, to jest wielce ciekawa lektura. Druga część książki nie jest dla mnie atrakcyjna, ponieważ to scenariusz. Jedynie zdjęcia z planu przyciągnęły moją uwagę. Wolę to zobaczyć, niż czytać kolejne sceny. Ale to tylko moje osobiste odczucie.

Maciej Stuhr promował książkę na targach w ostatni dzień. Do sektora wydawnictwa ZNAK przybyłam przed czasem. Okazało się to dobrym pomysłem, ponieważ kolejka była długa. Już wiedziałam, że nie będzie zbyt wiele czasu na rozmowę i mogę jedynie liczyć na autograf.

stuhr2

 

stuhr1

 

 

 

 

 

 

 

stuhr3

 

Mam nadzieję, że będę miała jeszcze niejedną okazję do spotkania z Maciejem Stuhrem i przeprowadzenia z nim mojego wywiadu :)

Książkę GORĄCO POLECAM!


obywatelstuhrks

 

 

 

 

 

 

Tytuł: Obywatel Stuhr

Autorzy: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Ewa Winnicka

Wydawnictwo: ZNAK

Rok wydania: 2014

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-240-3178-8

 

Zdjęcia Księgarnia WDU we Włocławku

Okładka Super Siódemka