Krawędź wieczności Ken Follett

krawedzwiecznosci

Kiedy się czeka na dobrą książkę to nie ma znaczenia, czy to jest miesiąc, czy rok, a nawet dwa lata, zawsze wydaję się, że to za długo.

W końcu doczekałam się. Ku mojej rozpaczy, pracy i zajęć było tak dużo, że na delektowanie się lekturą było niewiele czasu. Każdą wolną chwilę poświęcałam, aby dowiedzieć się co jest dalej. Jestem szczęśliwa i za razem smutna, że to już jest koniec. Tak to jest z dobrymi książkami.

Trzecia część Trylogii Stulecie „Krawędź wieczności” Kena Folletta była dla mnie zagadką. Wydawało mi się, że największe wojny mamy za sobą, więc o czym będzie pisać. Tym razem są dwa główne wątki: walka z rasizmem, komunizm. Większość akcji toczy się w Stanach Zjednoczonych, Związku Radzieckim, Niemczech, w niewielkim stopniu w Anglii. Poznajemy dalsze losy znanych nam bohaterów z dwóch poprzednich części oraz ich dzieci. Trzeci tom dla większości z nas jest bardziej bliski, ponieważ opowiada o współczesnych czasach.

Czytaj dalej

Na każdego przyjdzie kres…

upadekgigantowWspaniała niespodzianka Kena Folletta dla fanek i fanów książki „Filary ziemi”.

Seria zwie się Trylogia Stulecie, którą tworzą:

  • Upadek gigantów
  • Zima świata
  • Krawędź wieczności

Kolejny raz zostałam pozytywnie zaskoczona. Tym razem akcja toczy się w bliższych nam czasach. Już za chwilę ma wybuchnąć I wojna światowa. Główni bohaterowie pochodzą z kilku krajów:  Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Walia, Niemcy, Rosja. Autor z niesamowitym wyczuciem oddaje podejście do życia, myślenie w danych rodzinach. Dzięki niemu można zobaczyć jak zapadały ważne decyzje, które wpłynęły na cały świat i losy tylu ludzi.

POLECAM, POLECAM, POLECAM, P O L E C A M!

Świetny prezent, rewelacyjna lektura do wielokrotnego czytania :)


Tytuł:  Upadek gigantów

Seria:  Trylogia Stulecie

Autor:  Ken Follett

Wydawnictwo:  Albatros

Oprawa:  twarda

Rok wydania:  2014, wydanie 6

ISBN:  978-83-7885-521-7

Źródło zdjęcia:  Albatros

 

 

Filary ziemi

filaryziemiok

Wiesz mogłabyś jeszcze sobie przeczytać Filary ziemi Kena Foletta. Ken Follet? To przecież sensacja. Oj tam, oj tam, spróbuj i się przekonaj.

No i się przekonałam.

Książka, która wciąga jak wir….. nie mogłam spać, nie mogłam jeść, nie mogłam pracować, musiałam ją przeczytać do końca!

O czym?

Jak streścić 800 stron, określić jednym zdaniem. Nie potrafię.

Czytaj dalej