Marzenie o świętym spokoju to mrzonka

<alt=święty-spokój-natura>Miałam marzenie, wielkie, wspaniałe marzenie, że mam święty spokój.

Że nic nie muszę…

  • nie muszę być miła
  • nie muszę wcześnie rano wstawać
  • nie muszę ćwiczyć
  • nie muszę czytać książek
  • nie muszę pracować
  • nie muszę pisać postów na blogu
  • nie muszę sprzątać
  • nie muszę jeść warzyw
  • nie muszę odbierać telefonu
  • nie muszę musieć….
Czytaj dalej

Katarzyna Michalak to jest to!

michalak

Bardzo chciałam się spotkać z Katarzyną Michalak. Dlatego też, znalazła się na mojej liście autorów na Warszawskich Targach Książki. Jednak jak zwykle życie jest pełne niespodzianek i tym razem przeżyłam na początku wielkie rozczarowanie.

Dlaczego?

Po pierwsze długa kolejka, która nic a nic się nie posuwała do przodu. Na początku złość, no bo przecież ile można czekać. Po drugie kombinowanie, jak w międzyczasie wyskoczyć do kogoś innego. Jak to zwykle bywa, w tym samym czasie jest wielu lubianych autorów.

Czytaj dalej

Ach ten John Flanagan

John Flanagan 5

John Flanagan jest autorem znanej i lubianej serii dla młodzieży Zwiadowcy. W Polsce wydany został również drugi cykl „Drużyna”. Co zaskakujące, że te książki czytają nie tylko nastolatkowie, ale również dorośli. Sama zapadłam na chorobę zwaną „zwiadowcami”. Bardzo ucieszyłam się na wiadomość, że właśnie ten pisarz ma przyjechać na Warszawskie Targi Książki. Domyślałam się, że będzie oblegany, ale nie przypuszczałam, że aż tak. Kilometrowa kolejka była niezmienna przez wiele godzin. Biegając od autora do autora, obserwowałam co się dzieje w wydawnictwie Jaguar i jakie mam szanse na spotkanie. Wyglądały blado. Wyobraźcie, więc sobie moje szczęście, kiedy udało mi się dziwnym zbiegiem okoliczności dotrzeć do „samego niego” po autograf.

Czytaj dalej

Do czego służą franciszki

franciszki

Czy wiecie co to są franciszki?

Franciszki pochodzą od Franciszkowskiej Joanny, czyli od tej co tego bloga prowadzi.

Skąd się wzięły?

Wzięły się po rozmowach z Justyną Niebieszczańską, która zasugerowała, że mogłaby być jakaś skala.

Do czego służą?

Mają pomóc w ocenie książki. Jak bardzo mi się spodobała i jak bardzo ją polecam :) Dlatego na końcu każdego posta będę zamieszczać franciszki.

Czytaj dalej

Warszawskie Targi Książki 2015

ficner

14.05.2015 r – to data rozpoczęcia 6 Warszawskie Targi Książki. To najwspanialsze cztery dni dla każdego mola książkowego :)

Z wielkim sentymentem wspominam zeszłoroczne Targi, na których spotkałam tak wielu mi bliskich autorów, których uwielbiam czytać oraz polecać. Kogo ciekawego tym razem spotkam? Od kogo zdobędę autograf? Z kim uda mi się porozmawiać dłużej?

Czytaj dalej

Czy priorytety są ważne?

Priorytety

Właśnie odkryłam, że się spóźniłam. A niech to…

Gdzie się spóźniłam?

Bardzo mi zależało, aby wziąć udział w Karnawał Blogowy Kobiet. Zostałam zaproszona przez Justyna Niebieszczańska. Niestety, aby wziąć udział, trzeba było post wstawić do wczoraj. Ale co tam i tak go opublikuję – właśnie dziś.

Od samego początku zastanawiałam się, co bym chciała napisać o priorytetach. Przez kilka dni układałam sobie w głowie jakie mam własne priorytety, jak bardzo ważne są w moim życiu, no i czy mi pomagają.

Czytaj dalej
Strona 1 z 212