Zamień chemię na jedzenie

zamienchemienajedzenie1XXI wiek jest bardzo dziwny. Mamy niesamowite możliwości, udogodnienia, najprzeróżniejsze metody  produkcji i przechowywania żywności. Jednak to nic nie daje, bo jak zwykle okazuje się, że cena i zarobek to są najważniejsze aspekty naszego życia. Pod wpływem reklam, szybkiego tempa życia, zapracowania i przemęczenia sięgamy coraz częściej po gotowe dania. Ich największą zaletą jest to, że mają długi termin ważności, a wadą wszelkie konserwanty dzięki, którym zachowują swoją świeżość i wyjątkowy smak.

Każdy z nas z tego powodu ponosi konsekwencje zdrowotne. Odkrywamy to wcześniej lub później, a objawiają się alergią, cukrzycą, nadwagą, nadciśnieniem itd, itp.

Julita Bator zrobiła coś fantastycznego, napisała książkę, w której oprócz przepisów, rozłożyła na czynniki pierwsze produkty żywnościowe tj. jogurt, baton, ketchup (ech mój ulubiony) i wiele, wiele innych. Niestety nie wyszły one z tego obronną ręką, czy też składem.

Po przeczytaniu tej lektury utwierdziłam się tylko, że ilość chemii w jedzeniu, środkach czystości, otoczeniu jest tak wielka, że nie mamy innego wyjścia jak tylko dostać „jakiejś” choroby, aż dziw, że jeszcze funkcjonujemy.

zamienchemienajedzenie2Kiedy w moim domu pojawiła się choroba, szukałam różnych metod leczenia. Oczywiście bez pewnych lekarstw się nie obyło, jednak jedzenie, a dokładnie ZDROWE jedzenie to podstawa.

Autorka dokładnie napisała dwie książki:

  • Zamień chemię na jedzenie
  • Zamień chemię na jedzenie Nowe przepisy

W pierwszej pozycji znajduje się, rzeczowa i dokładna analiza produktów, półproduktów oraz ich składu. Mnóstwo bardzo praktycznych i ciekawych porad. Wiele przepisów na zdrowe i finansowo rozsądne gotowanie.

Druga natomiast jest poświęcona wyłącznie smacznym i zdrowym propozycjom dań dla dorosłych i dzieci, na każdą porę dnia.

 

Bardzo gorąco polecam te książki! Chcesz zmienić swoje życie, zacznij od zdrowego jedzenia!


Tytuł:

  • Zamień chemię na jedzenie
  • Zamień chemię na jedzenie Nowe przepisy

Autor:  Julita Bator

Wydawnictwo:  Znak

Oprawa: twarda i miękka

Rok wydania: 2013 i 2014

Źródło zdjęć: Znak