Przekonaj mnie, że to ty

przekoajmnie

„Przekonaj mnie, że to ty” to najnowsza książka Anny Karpińskiej. Bardzo lubię historie opowiedziane przez tę autorkę. Pokazuje zwyczajne życie, które tak naprawdę nie jest łatwe i co rusz stawia nam przeszkody. Pokonanie ich czasem jest łatwe, a czasem bardzo trudne. Tym razem jest to opowieść o Urszuli i Edycie. Kim one są?

Czytaj dalej

Anna Karpińska mnie zaskoczyła

<alt=sakrament-niedoskonały-anna-karpińska><a href=”http://www.bloglovin.com/blog/14206335/?claim=34w5cxxjawc”>Follow my blog with Bloglovin</a>

Jak tylko zobaczyłam, że pojawiła się nowa książka Anny Karpińskiej od razu przeszedł mnie dreszcz radości i …. ciekawości. Czym tym razem mnie zaskoczy? Czy będzie mi się podobać?

Tytuł intrygujący „Sakrament  niedoskonały”. Zajawka „Każda rodzina ma swoje sekrety”. Wyobraźnia poszła w ruch…

Wytrzymałam z trudem do soboty i z wielką przyjemnością oddałam się czytaniu :)

Jakie wrażenia zapytacie?

Autorka zaskoczyła mnie całkowicie ;)

Czytaj dalej

Za jakie grzechy; Anna Karpińska

Za jakie grzechy Anna Karpińska

W poszukiwaniu kolejnych książek Anny Karpińskiej trafiłam na Za jakie grzechy. Wyrwałam sobie wieczorem  małą chwilę na czytanie i…… zarwałam noc. Cała historia tak mnie zaabsorbowała, że nie mogłam  się oderwać i musiałam, po prostu musiałam dowiedzieć się jak to się skończy. Historia zaczyna się dramatycznie. Alina zostaje porzucona przez narzeczonego dosłownie przed ołtarzem. Okazuje się, że zdradzał ją z jej starszą siostrą. Najdziwniejsze jest zachowanie jej rodziców, którzy stają po stronie starszej siostry, dziwiąc się, dlaczego ona nie potrafi wybaczyć. To wydarzenie bardzo wpływa na jej życie. Chociaż życie zawodowe rozwija się jak  najlepiej, to w życiu prywatnym ciągle ucieka przed mężczyznami. Nagle umiera  jej ukochany wujek i  zapisuje spadek ……. to jest moment przełomowy. Od tej chwili pewnym sprawom musi stawić czoła.

Czytaj dalej

Pozwól się uwieść, Anna Karpińska

pozwól się uwieść

Pozwól się uwieść Anny Karpińskiej to druga z kolei książka, którą przeczytałam. Co tu dużo pisać, dałam się uwieść kolejny raz i zaczynam szukać kolejnych dzieł tej autorki.

Tym razem bohaterką jest ponad czterdziestoletnia Marta. Właśnie zaczęła nowe życie po rozwodzie. Mąż swoją zdradą bardzo ją zranił. Ku jej zaskoczeniu najbliższa rodzina nie stanęła po jej stronie. Boryka się z nastoletnimi bliźniakami, mamą pnącze oraz wykorzystującą wszystkich dookoła siostrą. Przechodzi długą drogę, aby zrozumieć, że większość problemów jakie ma w życiu, wynikają z tego, że nie jest asertywna. Proces zmian rozpoczyna się kiedy postanawia wziąć udział w konkursie na aranżację ogrodu. W końcu zajmie się tym co kocha najbardziej. W między czasie w internecie nawiązuje nową ciekawą znajomość z Szymonem. Zmiany w życiu Marty i całej jej rodziny zachodzą w szybkim tempie. Dzięki konkursowi i z trudem wprowadzanej w życie asertywności, wszystko powoli zaczyna zmieniać się na lepsze.

Czytaj dalej

Przysługa, Anna Karpińska

przysługa anna karpinska

Przysługa Anny Karpińskiej to dobrze napisana książka. Wartka akcja, mnóstwo kobiecych emocji, problemów i wyzwań.

Zaczyna się zaskakująco, wręcz tajemniczo. A później to jeszcze się kumuluje, gdyż tajemnica goni tajemnicę. Niby głównymi bohaterami są bracia bliźniacy, ale tak  naprawdę wszystkie niejasności rozwiązujemy wraz z dwiema kobietami: Jagodą i Elwirą. To one zostały wplątane przez swoich mężów w nić intryg. Do tego wszystkiego samo życie dorzuciło jeszcze więcej problemów i komplikacji.

Czytaj dalej