Nie wszystko stracone, Cathy Kelly

nie wszystko stracone

Tytuł:  Nie wszystko stracone

Autor:  Cathy Kelly

Wydawnictwo:  Sonia Draga

Oprawa: miękka

Rok wydania: 2015

Zdjęcie: zasoby własne

Cathy Kelly to moja ulubiona irlandzka pisarka. Kiedy odkryłam ją kilka lat temu, z wielką radością pochłaniałam kolejne tytuły, które były wcześniej wydane. Teraz czekałam całe dwa lata. Warto było. Nie zawiodłam się w ogóle. Nie wszystko stracone jak zwykle u tej autorki opowiada o kobietach. Poznajemy ich kilka, tzn. Lillie, Peggy oraz Frankie. W życiu każdej z nich dzieją się rzeczy dobre i złe. Jednak sposób w jaki sobie radzą i nie radzą z problemami, uczy każdą z nas jak nie popełniać błędów lub jakie mamy możliwości rozwiązania ich. Tym razem zostało poruszonych wiele wątków. Ślub syna i przyszłej dość „męczącej” teściowej. Znęcanie się nad rodziną. Opuszczenie własnego dziecka. Kompleksy i nieumiejętność aklimatyzowania się z otoczeniem.

Czytaj dalej

Raz w życiu

Są rzeczy, które robimy pierwszy raz w życiu.

Są rzeczy, które robimy tylko raz w życiu.

Są rzeczy, które robimy i robimy…

Są opowieści, książki, o których pisze się łatwo. Po przeczytaniu emocje buzują, a palce, aż same się rwą, by opisać i podzielić się tym wszystkim.

Są takie historie, książki, które uruchamiają tak wielkie pokłady emocji, że ciężko je okiełznać i ubrać w słowa.

Tak jest właśnie w przypadku „Raz w życiu” autorstwa irlandzkiej pisarki Cathy Kelly.

Zwykła opowieść. Kobiety: Gwiazda, Ingrid, Natalie, Charlie, Dara, Marcella i pośrednio kilka innych. Każda na innym etapie życia. Przeszłość, teraźniejszość i niepewna przyszłość.

Czytaj dalej