Mężczyźni

mężczyźni którzy nienawidzą kobiet

 

Warto przypomnieć trylogię Millennium:

  • „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”
  • „Dziewczyna, która igrała z ogniem”
  • „Zamek z piasku, który runął”

 

Po prostu R E W E L A C J A!

Pierwszy tytuł to zamknięta historia.

Opowieść o poszukiwaniu zaginionej wiele lat wcześniej młodej dziewczyny. Aby ukryć prawdziwy cel, pewien dziennikarz z kłopotami, otrzymuje zlecenia napisania historii rodzinnej. W pewnym momencie, kiedy trop jest coraz wyraźniejszy, ale i też mu umyka dostaje kontakt do pewnej tajemniczej i „dziwnej” dziewczyny. Wtedy akcja nabiera tempa, a wyniki są zaskakujące.

Druga i trzecia część trylogii to już całkiem inna historia.

Tutaj mamy okazję poznać bliżej właśnie tą „dziwną” dziewczynę. Powoli zaczynamy rozumieć, dlaczego jest taka jaka jest. Jej trudne, wręcz tragiczne życie, pokazuje jak wiele jest w stanie znieść dziecko, ale też jak bardzo rzutuje to na jego dorosłe życie. Zaskakująca inteligencja i spryt pozwalają wyprowadzić niejednego w pole. Akcja w tym przypadku zawrotna, zaskakująca i przewrotna. Książka obnaża, na pozór  idealny, system opiekuńczy państwa szwedzkiego.

Co mnie zachwyciło?

Reporterski język. Chociaż nie lubię opisów oraz strasznych scen, tutaj autorowi to wybaczyłam, były potrzebne, aby oddać cały klimat. Podczas czytania ciągle byłam czujna, nie było ani chwili znudzenia.

Gorąco polecam!


Tytuł:

  • Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
  • Dziewczyna, która igrała z ogniem
  • Zamek z piasku, który runął

Autor:  Stieg Larsson

Wydawnictwo:  Czarna owca

Oprawa:  miękka

Rok wydania:  od 2008 roku

Trylogia Millennium doczekała się ekranizacji.

Źródło zdjęcia:  Czarna Owca