Nigdy dość dobra – czy też tak czujesz?

nigdydoscdobra

„Nigdy dość dobra” – ten tytuł przykuł moją uwagę. Nie czytałam nic więcej, tylko zamówiłam książkę. Lubię sama sobie robić niespodzianki ;) Kiedy tylko trafiła w moje ręce, od razu zaczęłam ją przeglądać. Ha! Okazało się, że to poradnik. Nie doczytałam więcej, a w podtytule jest: „Jak wyzwolić się od destrukcyjnego wpływu narcystycznej matki”.

No cóż, jestem mamą córki postanowiłam mimo wszystko zapoznać się z nią… i….

G O R Ą C O  P O L E C A M!

Świetnie napisana książka. Ostatnio irytuje mnie, że wszelkie poradniki, mają 80% bełkotu i 20% treści. Oczywiście ten styl pisarki jest odgórnie narzucony, taka moda itd itp

Tutaj też troszkę się to przytrafia, ale według mnie proporcje są odwrotne.

Temat tabu i bardzo trudny. Bo przecież matka jest najważniejsza, to ona kocha najbardziej, poświęca się dla swoich dzieci. Tutaj zostaje obdarta ze wszystkich tych wspaniałości. Śmiało pokazuje, że to nie jest tak do końca prawdą.

Autorka najpierw wyjaśnia nam kto to jest narcyz. Oczywiście może to dotyczyć każdego człowieka. Jednak ona postanawia się skupić na relacjach matka-córka. Wskazuje cechy klasycznej narcystycznej matki. Dzięki temu można zdiagnozować siebie, swoją mamę, babcię i wyciągnąć wnioski.

Wnioski bywają różne, jednak najważniejsze jest to co po tej lekturze zrobi się z tą wiedzą dalej.

Bardzo ciekawy i inspirujący poradnik.

Moja ocena: 5 franciszków


Tytuł:  Nigdy dość dobra

Autor:  Karyl McBride

Tłumaczenie:  Elżbieta Józefowicz

Wydawnictwo:  Feeria

Oprawa:  miękka

Źródło zdjęcia: zasoby własne

Zostaw komentarz


1 × siedem =