Wywiad z Katarzyną Michalak

michalakrozmowa

Katarzyna Michalak znana i lubiana pisarka. Czytają ją kobiety, ale coraz więcej mężczyzn, też się do tego przyznaje. Nie da rady jej zaszufladkować, ponieważ lubiąc wyzwania pisze swoje książki w różnych gatunkach: obyczajowe, sensacyjne, erotyki oraz fantasy, za każdym razem zaskakując swoich wielbicieli nowym obliczem. Pani Kasia zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań. Zapraszam do wywiadu…

Czytaj dalej

Katarzyna Michalak to jest to!

michalak

Bardzo chciałam się spotkać z Katarzyną Michalak. Dlatego też, znalazła się na mojej liście autorów na Warszawskich Targach Książki. Jednak jak zwykle życie jest pełne niespodzianek i tym razem przeżyłam na początku wielkie rozczarowanie.

Dlaczego?

Po pierwsze długa kolejka, która nic a nic się nie posuwała do przodu. Na początku złość, no bo przecież ile można czekać. Po drugie kombinowanie, jak w międzyczasie wyskoczyć do kogoś innego. Jak to zwykle bywa, w tym samym czasie jest wielu lubianych autorów.

Czytaj dalej

Sklepik z niespodzianką

sklepik z niespodziankąMoja ulubiona seria Katarzyny Michalak „Sklepik z niespodzianką”.

Cztery kobiety, trzy opowieści. Całą przygodę rozpoczyna Bogusia, która w miejscowości Pogodna zakłada Sklepik z Niespodzianką. Dzięki niemu poznaje Adelę, Lidkę oraz Stasię. Przepiękna historia, która nie zawsze ma dobre zakończenie. Dzięki temu jest bardziej wiarygodna.

To co mnie najbardziej urzekło to taka mi bliska naiwność Bogusi, która szuka swojego miejsca na ziemi. Zderzenie z prawdziwym życiem jest bolesne, ale do przeżycia. Przemiana Lidki jest straszna, ale i zarazem wzruszająca. Bo tak naprawdę ile człowiek jest w stanie znieść? A Adela szokuje i z podniesioną głową przyjmuje lekcję pokory. Czytałam z zapartym tchem, a te kobiety traktowałam jak przyjaciółki. Szkoda tylko, że wątek Stasi nie został bardziej rozwinięty, chociażby na czwartą część.

Gorąco polecam!

Chcesz odpocząć i odprężyć się, chcesz komuś sprawić przyjemność, to te książki jak najbardziej się do tego nadają.


Seria: Sklepik z niespodzianką

Tytuły:

  • „Bogusia”
  • „Adela”
  • „Lidka”

Autor:  Katarzyna Michalak

Wydawnictwo:  Nasza Księgarnia

Rok wydania:  2011 – 2013

Oprawa: miękka

Źródło zdjęcia:  Nasza Księgarnia

Ciąg dalszy nastąpił

Są książki, które czytam, chociaż krew mnie zalewa. Ale muszę, po prostu muszę sprawdzić jak się skończą. Do takich zaliczam trylogię kwiatową Katarzyny Michalak:

  1. Ogród Kamili
  2. Zacisze Gosi
  3. Przystań Julii

W pierwszym tomie naiwność, słodycz i bezradność Kamili jest obezwładniająca. Czytałam i zżymałam się, ale przestać nie potrafiłam. Po trzech godzinach skończyłam i ciągle prowadziłam taki wewnętrzny monolog, że za słodko, że przegięła.

Oczywiście jak tylko pojawiła się druga część, rzuciłam się jak harpia na nią. Tym razem psioczyłam, że więcej nieszczęść nie można było zwalić na tych biednych bohaterów. Byłam tak wściekła, że tym razem zajęło mi to tylko dwie godziny. Na całe szczęście, bo nie wiem, czy bym to wszystko udźwignęła. No poniosło autorkę, oj poniosło.

Trzecia i ostatnia, chwała za to, pojawiła się szybko. Tym razem byłam bardziej rozważna. Najpierw herbata, kocyk, obejrzałam sobie okładkę, poczytałam co tam napisane…. i…. książka przeczytana. Emocji wiele, pozytywnych i negatywnych. Zakończenie ….. nie powiem, zadowalające, ale….

Jeszcze ciągle we mnie wszystko się kotłuje.

Polecam!


 

ogrodkamili Tytuł:  Ogród Kamili

Autor:  Katarzyna Michalak

Wydawnictwo:  Znak

Oprawa:  miękka

Rok wydania:  2013

ISBN:  978-83-240-2483-4

 

 

 

 

zaciszegosibezTytuł:  Zacisze Gosi

Autor:  Katarzyna Michalak

Wydawnictwo:  Znak

Oprawa:  miękka

Rok wydania:  2014

ISBN:  978-83-240-2509-1

 

 

 

 

przystanjuliiTytuł:  Przystań Julii

Autor:  Katarzyna Michalak

Wydawnictwo:  Znak

Rok wydania:  2014

ISBN:  978-83-240-2510-7

 

 

 

 

 

Źródło zdjęć: ZNAK