Zaklęcie na „w”

zaklecie-na-w

Zaklęcie na „w” – to nowa książka Michała Rusinka, ilustrowana oczywiście przez Joannę Rusinek, dedykowana dzieciom. Napisana jest rewelacyjnie, ale … temat BARDZO trudny. Sięgnęłam po nią z ciekawością, żeby sprawdzić jak ujął coś, co dla dorosłych jest w tych czasach nieznane, a jak bardzo abstrakcyjne musi się wydawać maluchom. O co chodzi? O wojnę…

Czytaj dalej

Znowu o pałacach?

Czy wiesz, jak wygląda Pałac Prezydencki w środku?

Czy miałeś okazję go zwiedzić?

A może znasz jego historię i sekrety?

Nie?

Zdradzę Wam wielką tajemnicę, jest okazja do zajrzenia w te jakże dobrze strzeżone mury.

W jaki sposób?

A to dzięki Michałowi Rusinkowi, który napisał piękną książeczkę właśnie o tymże pałacu. Ilustracjami ozdobiła Joanna Rusinek. Pałacowy lew oprowadza czytelnika, opowiadając o historii budynku, ciekawostkach i sekretach najważniejszych pomieszczeń. Autor w prosty i przystępny sposób oswaja dzieci z tematem dla nich całkiem obcym. Również daje wspaniałe narzędzie rodzicom, aby wytłumaczyć kim jest prezydent i co on tak właściwie robi.

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej postanowiła trafić do małych obywateli naszego kraju. Tak powstała książka „Pałac Prezydencki dla dzieci”.

Piękna i mądra książeczka. Warto mieć taką pozycję w swojej biblioteczce.

Pierwsza Dama Anna Komorowska wita dzieci w progu Pałacu Prezydenckiego, a na Targach Książki w Krakowie promowała książkę.

 

komruspod

Anna Komorowska i Michał Rusinek w trakcie składania autografów.

palacprezydauto

Już podpisana :)


palacprezydok   Tytuł: Pałac Prezydencki dla dzieci

   Autor: Michał Rusinek

   Wydawnictwo:  Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

   Rok wydania:  2014

Zdjęcia własne.