Dwie rodziny Joanna Miszczuk

dwie rodziny

„Dwie rodziny”  autor:  Joanna Miszczuk

Jak zwykle bardzo ciekawa historia.

Dwoje młodych ludzi postanawia się pobrać. Plan na życie wybudować dom. On wyjeżdża do Francji na „fuchę”, aby zarobić odpowiednią kwotę na rozpoczęcie budowy. Tam pierwszy raz poznaje syna swojego szefa… i tak zaczyna się ta dziwna opowieść, rozpoczęta zadziwiającym zbiegiem okoliczności.

Autorka ma niezwykłą umiejętność snucia opowieści, w której dzieją się rzeczy zwykłe przemieszane z niezwykłymi. Snuje się ona powoli, pokazując jak pewne zdarzenia zamieniają się w określone skutki.

Co prawda po trylogii „Matki, żony, czarownice” żadna z nowych książek Miszczuk mnie tak nie zachwyciła, jednak w każdej z nich odnajduję coś ciekawego, godnego uwagi i zawsze w zbyt szybkim tempie odkrywam, że to już koniec.

Polecam!

Moja ocena: 3 franciszki :)

Zdjęcie: zasoby własne

Wydawnictwo: Prószyński

Kim jest przeklęte dziecko w Harry Potterze?

HP 8 okładka

W końcu znalazłam chwilę, aby poczytać ósmą historię ze świata magii, czyli „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Mimo świadomości, że już więcej dalszych części nie będzie, to jednak tkwiła we mnie cicha nadzieja, że może jednak… Można powiedzieć, iż udało się! Byłam ciekawa, co też tam „wymyślono”. Dzięki temu, że już wcześniej interesowałam się „co jak gdzie kiedy” wiedziałam, że jest to sztuka teatralna i byłam na to dobrze przygotowana. Moje wrażenia?

Czytaj dalej

Przekonaj mnie, że to ty

przekoajmnie

„Przekonaj mnie, że to ty” to najnowsza książka Anny Karpińskiej. Bardzo lubię historie opowiedziane przez tę autorkę. Pokazuje zwyczajne życie, które tak naprawdę nie jest łatwe i co rusz stawia nam przeszkody. Pokonanie ich czasem jest łatwe, a czasem bardzo trudne. Tym razem jest to opowieść o Urszuli i Edycie. Kim one są?

Czytaj dalej

Pewnego dnia David Levithan

"alt=pewnego-dnia-david-levithan>

„Każdego dnia” doczekało się kontynuacji. „Pewnego dnia” to opowieść od strony Rhiannon. Przez dłuższy czas broniłam się przed przeczytaniem tej książki. Może było to spowodowane tym, że pierwsza część była sama w sobie całością. Przyznam się, że autor zaskoczył mnie decyzją kontynuowania, czy też powtarzania historii po raz drugi.

Czytaj dalej

Czy potrafisz wybaczać?

Evans_Obietnicapodjemiola

Czy potrafisz wybaczać?

Czy masz w sobie tyle miłosierdzia dla innych i dla siebie?

Umiejętność wybaczania, to wielka sztuka. Nie każdy z nas ją posiada. Jednak mistrzostwo w tym osiągają ludzie, którzy potrafią wybaczyć samemu sobie. „Obietnica pod jemiołą” to prosta i piękna historia o błędach, cierpieniu, beznadziei, wybaczeniu i miłości. Richard Paul Evans jak zwykle porusza trudne tematy. Dzięki jego opowieściom czytelnik na koniec otrzymuje nadzieję.

Czytaj dalej

Krew śnieg morderca Nesbo zabójcza wyliczanka

krewnasniegu

Najnowsza książka poczytnego autora Jo Nesbo jest inna niż wszystkie. Jego wielbiciele mówią, w tym Nesbo jest mało Nesbo ;) Postanowiłam sprawdzić to sama.
I jak wypadł test?
No mnie historia wciągnęła…2 godzinki i przeczytane. Co prawda spodziewałam się kryminału, thrillera, no chociażby by ten trup się słał………. a tutaj………co?

Czytaj dalej

Ile się mieści w słoiczku kwiatu orchidei?

Ekstrakt.z.kwiatu.orchidei

Ten weekend miał być spędzony na czytaniu najnowszej części „Malowanego człowieka” – „Tron z czaszek”. Niestety różnym zbiegiem okoliczności nie dotarł do mnie, dlatego na pocieszenie wzięłam sobie pierwszą lepszą książkę obyczajową z półki. W domu okazało się, że to „Ekstrakt z kwiatu orchidei” Weroniki Wierzchowskiej. To moja pierwsza styczność z tą autorką. Książka spodobała mi się.

Czytaj dalej