Płomienna korona Elżbieta Cherezińska

płomiennakorona

„Płomienna korona” Elżbiety Cherezińskiej to trzeci tom z cyklu „Odrodzone królestwo”. Spotkałam się z różnymi skrajnymi opiniami, od zachwytów, do totalnej krytyki. A co ja na to?

Dochodzę do wniosku, że tak bardzo uwielbiam twórczość autorki, że wszystko mi się podoba co napisze. Ech, kłamstwo…. „Turniej cieni” mnie nie porwał. Jednak w przypadku „Płomiennej korony” nadal jestem zachwycona. Mam wręcz ochotę wrócić do pierwszej i tak jednym ciągiem przeczytać całą trylogię. Może trochę późnej ;)

Trzeci tom pokazuje dojście Łokietka do zjednoczenia królestwa i w końcowym efekcie koronacji na króla. Nie było to łatwe. Musiał wykazać się sprytem, „popełnić” kilka manipulacji politycznych, prosić o pomoc i liczyć na oddanych ludzi. Chociaż chciał dobrze dla całego kraju, to wrogów było wielu, a jego skarbiec pusty. Jednak, kiedy cel jest szczytny, to i wola boża sprzyja… czy też szczęście do ludzi i ich wytrwałość. Niestety sukces bardzo często jest okupiony bolesnymi stratami.

„Płomienna korona” podobała mi się bardzo i gorąco ją polecam. Sienkiewicz pisał ku pokrzepieniu serc. Ja tak podchodzę do książek Elżbiety Cherezińskiej.

Moja ocena:  5 franciszków


Tytuł: „Płomienna korona”

Autor: Elżbieta Cherezińska

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Oprawa: dostępna miękka i twarta

Rok wydania: 2017

Źródło zdjęcia: Zysk i S-ka

 

Zostaw komentarz


8 − siedem =