Kim jest przeklęte dziecko w Harry Potterze?

HP 8 okładka

W końcu znalazłam chwilę, aby poczytać ósmą historię ze świata magii, czyli „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Mimo świadomości, że już więcej dalszych części nie będzie, to jednak tkwiła we mnie cicha nadzieja, że może jednak… Można powiedzieć, iż udało się! Byłam ciekawa, co też tam „wymyślono”. Dzięki temu, że już wcześniej interesowałam się „co jak gdzie kiedy” wiedziałam, że jest to sztuka teatralna i byłam na to dobrze przygotowana. Moje wrażenia?

Czytaj dalej

Pewnego dnia David Levithan

"alt=pewnego-dnia-david-levithan>

„Każdego dnia” doczekało się kontynuacji. „Pewnego dnia” to opowieść od strony Rhiannon. Przez dłuższy czas broniłam się przed przeczytaniem tej książki. Może było to spowodowane tym, że pierwsza część była sama w sobie całością. Przyznam się, że autor zaskoczył mnie decyzją kontynuowania, czy też powtarzania historii po raz drugi.

Czytaj dalej

Mam feblik do Musierowicz

feblik

Feblik przestarzale oznacza sympatię, słabość, skłonność do kogoś :) Dzięki Małgorzacie Musierowicz wzbogaciłam swoje słownictwo o kolejne „trudne”, acz ciekawe słówko. Tymże określeniem jakże trafnie zatytułowała swoją najnowszą książkę. Oczarowała mnie jak zwykle od samego początku swoją opowieścią.

Czytaj dalej

A dlaczego lot sowy?

lotsowy

„Lot sowy” to pierwszy tom trylogii opowieści o Darianie z cyklu Kronik Valdemaru. Autorzy bardzo dokładnie opisują stworzony przez siebie świat. Krok po kroku wprowadzają nas do krainy, którą poznajemy oczami głównego bohatera Dariana. To osierocony chłopiec, który po śmierci rodziców zostaje oddany na naukę do maga Justina. Niestety czarodziej nie cieszy się powszechnym szacunkiem, mimo dbania o mieszkańców i ich interesy. To tylko pogarsza sytuację chłopca.

Czytaj dalej

Każdego dnia w innym miejscu

kazdegodnia

„Każdego dnia” Davida Levithan to fascynująca historia. Książka kierowana jest do młodzieży, ale uważam, że rodzice również powinni zapoznać się z tą pozycją.

Zaskoczeni?

Kiedy wyrastamy zapominamy jak to jest dorastać. W tych czasach dojrzewanie tym bardziej jest trudne. Autor wspaniale pokazuje różnorodny świat nastolatków otwierając nam do nich drzwi.

Czytaj dalej

Clariel, Garth Nix

clarielw

Garth Nix swoim fanom, zrobił wspaniałą niespodziankę w postaci najnowszej książki pt. Clariel . Dla mnie tym większa to była radość, ponieważ w ogóle się tego nie spodziewałam. Po przeczytaniu kilka lat temu cyklu Stare Królestwo, w skład którego wchodziły: Sabriel, Lirael, Abhorsen, byłam przekonana, że już nic więcej z tej serii nie będzie. A tu proszę taka perełka. Z wielką przyjemnością zasiadłam do niej.

Początki były trudne. Chociaż to jest nowy wątek i teoretycznie nie ma znaczenia co było wcześniej, to z pewnymi problemami przyzwyczajałam się do tego świata.

Czytaj dalej

Czas na zwiad!

„Zwiadowcy” to seria książek dla dzieci 10+.

Na cykl składa się 12 tomów:

 1. Ruiny Gorlanu
 2. Płonący most
 3. Ziemia skuta lodem
 4. Bitwa o Skandię
 5. Czarnoksiężnik z Północy
 6. Oblężenie Macindaw
 7. Okup za Eraka
 8. Królowie Clonmelu
 9. Halt w niebezpieczeństwie
 10. Cesarz Nihon-Ja
 11. Zaginione historie
 12. Królewski zwiadowca
Czytaj dalej

Wnuczka do orzechów

Klap!

Skończyłam :)

Skończyłam :(  …  ech

Czy też tak macie z nową książką?

Najpierw się niecierpliwię, nie mogę się doczekać, kiedy w końcu będę mogła ją przeczytać. W końcu udaje mi się do niej zasiąść i ….. przepadam na kilka godzin. Może się walić i palić, a ja po prostu nic nie słyszę, nic nie czuję, tylko czytam. Jednak kiedy przewracam ostatnią kartkę i jestem szczęśliwa, że już wszystko wiem, po chwili odczuwam smutek.  Czy  będzie dalszy ciąg? A jak długo mam czekać na kontynuację?

I tak właśnie jest w przypadku najnowszej książki Małgorzaty Musierowicz „Wnuczka do orzechów”. Skończyłam ją przed chwilką i chcę więcej.

O czym jest?

Jak zwykle o miłości. O tej pierwszej, o tej dojrzałej i o tej już przyjacielskiej. Wszystkie ważne. Autorka wprowadza nową sympatyczną dziewczynę o dźwięcznym imieniu Dorota i wdzięcznym nazwisku Rumianek. Mieszka ona w domku w lesie z dwiema babciami. Pewnego dnia wracając z kościoła przez las znajduje leżącą, nieprzytomną kobietę. Udziela jej pomocy i w ten sposób zostaje wciągnięta w świat Borejków. Dzięki spotkaniu rodzinnemu, remontowi i innym wydarzeniom dowiadujemy się co słychać u wszystkich członków tej sympatycznej rodziny. Głównych bohaterów spotyka wiele śmiesznych perypetii, ale też i kilka przykrych zdarzeń. Na całe szczęście wszystko dobrze się kończy :)

Gorąco polecam!


wnuczkadoorzechow  Tytuł:  Wnuczka do orzechów

Autor:  Małgorzata Musierowicz

Wydawnictwo:  Akapit Press

Rok wydania:  2014

ISBN:978-83-62199-78-5

Źródło zdjęcia: Akapit Press