Nigdy dość dobra – czy też tak czujesz?

nigdydoscdobra

„Nigdy dość dobra” – ten tytuł przykuł moją uwagę. Nie czytałam nic więcej, tylko zamówiłam książkę. Lubię sama sobie robić niespodzianki ;) Kiedy tylko trafiła w moje ręce, od razu zaczęłam ją przeglądać. Ha! Okazało się, że to poradnik. Nie doczytałam więcej, a w podtytule jest: „Jak wyzwolić się od destrukcyjnego wpływu narcystycznej matki”.

Czytaj dalej

Rewelacyjny Bralczyk

500zdanpolskichbralczyk

Przepadłam z kretesem!

Najnowszy tytuł „500 zdań polskich” Jerzego Bralczyka jest fenomenalny. Ten językoznawca ma fantastyczną umiejętność pisania książek, które teoretycznie są do niewielkiej grupy ludzi, a trafiają do wielkiej rzeszy czytelników. Z każdą nową publikacją zdobywa coraz więcej wielbicieli. Pewnie to zasługa zrozumiałego języka, dużego poczucia humoru i oczywiście poruszanej tematyki. 500 kilka zwrotów, które przez nas jest potocznie używanych, a zaczerpniętych z filmów, seriali, reklam. Weszły do naszego potocznego języka i stały się jego częścią. Autor rozprawia się z nimi na swój sposób….

Czytaj dalej

Czy istnieją jeszcze szczęśliwe żony?

klub-szczesliwych-zon.jpg

Nareszcie pojawiła się książka, która już z samego tytułu brzmi pozytywnie – Klub szczęśliwych żon autorstwa Fawn Weaver. Jestem nią zachwycona. Autorka wybrała się w podróż, aby poszukać kobiet, które są szczęśliwe w małżeństwie, wręcz uwielbiają być żonami. Przemierza 12 krajów na 6 kontynentach, mając tylko jedną misję – odkrycie sekretu dobrego małżeństwa. To nie tylko poradnik, to przepiękne historie o miłości.

Czytaj dalej

DIETA PRZYSPIESZAJĄCA METABOLIZM Książka kucharska

ksiazka kucharska dieta przyspieszajaca metabolizm

Książka kucharska Dieta przyspieszająca metabolizm.

Mam wielką słabość do wszystkich nowych propozycji kulinarnych. Nie lubię gotować, natomiast uwielbiam eksperymentować.

Uważam, że Haylie Pomroy składa ciekawą propozycję. W swojej książce przedstawia potrawy, które można w łatwy sposób przystosować dla wegetarian i wegan. Według niej można jeść więcej i chudnąć. Książka kucharska przedstawia 200 przepisów, które  mają pomóc w schudnięciu 10 kg wciągu 28 dni. Z dystansem podchodzę do tej obietnicy. Jednak po przeanalizowaniu jej propozycji na pewno zastosuję kilka przepisów.

Na czym polega jej metoda?

  • Tydzień dzieli na trzy fazy. Każda faza ma swoje produkty:
  1. faza 1-węglowodany i owoce
  2. faza 2- białka i warzywa
  3. faza 3 – to co wyżej + zdrowe tłuszcze i oleje
  • Pięć posiłków dziennie
  • Dużo wody
  • i oczywiście ćwiczenia

 

Książka godna uwagi!


Tytuł: Książka kucharska Dieta przyspieszająca metabolizm

Autor:  Haylie Pomroy

Wydawnictwo: Burda G+J

Oprawa: twarda

Rok wydania: 2013

Źródło zdjęcia: Super Siódemka

Strona 1 z 3123