Królowa jest tylko jedna!

krolowa

Właśnie skończyłam „Królową” autorstwa Elżbiety Cherezińskiej. Ech, co to za książka, aż dech zapiera! Miała poczekać na mój wolny czas. Sama sprytnie do tematu podeszłam i zostawiłam ją w pracy. Później pomyślałam, że tak właściwie, co mi szkodzi wziąć do domu…. taaa i tak ją przeczytałam :) A co tam zarwane  nocki, najważniejsze, że wiem co było dalej…

Czytaj dalej

Fortuna i namiętność Klątwa

Klątwa

Seria:  Fortuna i namiętność

Tytuł: Klątwa

Autor:  Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Wydawnictwo:  Nasza Księgarnia

Oprawa: miękka

Rok wydania:  2015

Zdjęcie: zasoby własne

Po trylogii Cukiernia Pod Amorem długo czekałam na nową książkę Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, która by mnie wciągnęła. Nareszcie pojawiła się nowa seria Fortuna i namiętność Klątwa.

Jak się czytało?

Bardzo dobrze.

Czytaj dalej

Krawędź wieczności Ken Follett

krawedzwiecznosci

Kiedy się czeka na dobrą książkę to nie ma znaczenia, czy to jest miesiąc, czy rok, a nawet dwa lata, zawsze wydaję się, że to za długo.

W końcu doczekałam się. Ku mojej rozpaczy, pracy i zajęć było tak dużo, że na delektowanie się lekturą było niewiele czasu. Każdą wolną chwilę poświęcałam, aby dowiedzieć się co jest dalej. Jestem szczęśliwa i za razem smutna, że to już jest koniec. Tak to jest z dobrymi książkami.

Trzecia część Trylogii Stulecie „Krawędź wieczności” Kena Folletta była dla mnie zagadką. Wydawało mi się, że największe wojny mamy za sobą, więc o czym będzie pisać. Tym razem są dwa główne wątki: walka z rasizmem, komunizm. Większość akcji toczy się w Stanach Zjednoczonych, Związku Radzieckim, Niemczech, w niewielkim stopniu w Anglii. Poznajemy dalsze losy znanych nam bohaterów z dwóch poprzednich części oraz ich dzieci. Trzeci tom dla większości z nas jest bardziej bliski, ponieważ opowiada o współczesnych czasach.

Czytaj dalej

Na każdego przyjdzie kres…

upadekgigantowWspaniała niespodzianka Kena Folletta dla fanek i fanów książki „Filary ziemi”.

Seria zwie się Trylogia Stulecie, którą tworzą:

  • Upadek gigantów
  • Zima świata
  • Krawędź wieczności

Kolejny raz zostałam pozytywnie zaskoczona. Tym razem akcja toczy się w bliższych nam czasach. Już za chwilę ma wybuchnąć I wojna światowa. Główni bohaterowie pochodzą z kilku krajów:  Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Walia, Niemcy, Rosja. Autor z niesamowitym wyczuciem oddaje podejście do życia, myślenie w danych rodzinach. Dzięki niemu można zobaczyć jak zapadały ważne decyzje, które wpłynęły na cały świat i losy tylu ludzi.

POLECAM, POLECAM, POLECAM, P O L E C A M!

Świetny prezent, rewelacyjna lektura do wielokrotnego czytania :)


Tytuł:  Upadek gigantów

Seria:  Trylogia Stulecie

Autor:  Ken Follett

Wydawnictwo:  Albatros

Oprawa:  twarda

Rok wydania:  2014, wydanie 6

ISBN:  978-83-7885-521-7

Źródło zdjęcia:  Albatros

 

 

Filary ziemi

filaryziemiok

Wiesz mogłabyś jeszcze sobie przeczytać Filary ziemi Kena Foletta. Ken Follet? To przecież sensacja. Oj tam, oj tam, spróbuj i się przekonaj.

No i się przekonałam.

Książka, która wciąga jak wir….. nie mogłam spać, nie mogłam jeść, nie mogłam pracować, musiałam ją przeczytać do końca!

O czym?

Jak streścić 800 stron, określić jednym zdaniem. Nie potrafię.

Czytaj dalej

Legion

Elżbieta Cherezińska zaskoczyła mnie, bo tym razem historia jak najbardziej współczesna, a nie średniowieczna.

„Opowieść o tych, którzy nie poddali się nikomu”

Tak właściwie ten napis na okładce oddaje cały sens książki. Historia jest nam bardzo bliska, bo dotyczy okresu II wojny światowej. Niemcy napadają Polskę, jest wielkie zamieszanie, wojsko otrzymuje sprzeczne informacje i miota się po kraju bez sensu. Już na samym początku okupacji zawiązuje się ruch oporu. Są to różne organizacje, ale jej członkowie mają tylko jeden cel  – walczyć z okupantem. Jednak jak to w polskiej historii bywa, czasem to za mało. Są opcje, są osoby rządzące i pociągające za sznurki. Już wtedy „góra” walczyła o wpływy i w pewien sposób o podział kraju. A w lesie chłopcy umierali  za Polskę. Sam Legion poświęcony jest Brygadzie Świętokrzyskiej, jak powstał, jak się zmieniał, jak przetrwał i zwyciężył.

Od Autorki na na samo zakończenie posłowia:

„Wciąż do natręctwa, powtarzam: cieszmy się naszą historią. Poznawajmy ją z ciekawości i radością. Pomniki zamieniają bohaterów w kamień, a historię czynią twardą i nieprzystępną. Opowieści mogą otwierać przeszłość i oddawać ludziom/historii życie. Bierzmy je takim, jakim było. W nas też jest Las.”

Wikingowie mnie zachwycili, Piastowie uwięzili w swoim fantastycznym świecie, a Legion spowodował, że wszystko musiałam przemyśleć od nowa. Zadałam sobie kilka pytań, jedno z nich jest najważniejsze – Czy jestem patriotką?

Gorąco polecam! Obowiązkowa lektur! Świetna lekcja historii!


legionTytuł:  Legion

Autor:  Elżbieta Cherezińska

Wydawca: ZYSK I S-KA

Rok wydania:  2013

Oprawa: twarda

ISBN:  978-83-7785-221-7

 

Źródło okładki: Super Siódemka

Strona 1 z 212