Ciąg dalszy nastąpił

Są książki, które czytam, chociaż krew mnie zalewa. Ale muszę, po prostu muszę sprawdzić jak się skończą. Do takich zaliczam trylogię kwiatową Katarzyny Michalak:

  1. Ogród Kamili
  2. Zacisze Gosi
  3. Przystań Julii

W pierwszym tomie naiwność, słodycz i bezradność Kamili jest obezwładniająca. Czytałam i zżymałam się, ale przestać nie potrafiłam. Po trzech godzinach skończyłam i ciągle prowadziłam taki wewnętrzny monolog, że za słodko, że przegięła.

Oczywiście jak tylko pojawiła się druga część, rzuciłam się jak harpia na nią. Tym razem psioczyłam, że więcej nieszczęść nie można było zwalić na tych biednych bohaterów. Byłam tak wściekła, że tym razem zajęło mi to tylko dwie godziny. Na całe szczęście, bo nie wiem, czy bym to wszystko udźwignęła. No poniosło autorkę, oj poniosło.

Trzecia i ostatnia, chwała za to, pojawiła się szybko. Tym razem byłam bardziej rozważna. Najpierw herbata, kocyk, obejrzałam sobie okładkę, poczytałam co tam napisane…. i…. książka przeczytana. Emocji wiele, pozytywnych i negatywnych. Zakończenie ….. nie powiem, zadowalające, ale….

Jeszcze ciągle we mnie wszystko się kotłuje.

Polecam!


 

ogrodkamili Tytuł:  Ogród Kamili

Autor:  Katarzyna Michalak

Wydawnictwo:  Znak

Oprawa:  miękka

Rok wydania:  2013

ISBN:  978-83-240-2483-4

 

 

 

 

zaciszegosibezTytuł:  Zacisze Gosi

Autor:  Katarzyna Michalak

Wydawnictwo:  Znak

Oprawa:  miękka

Rok wydania:  2014

ISBN:  978-83-240-2509-1

 

 

 

 

przystanjuliiTytuł:  Przystań Julii

Autor:  Katarzyna Michalak

Wydawnictwo:  Znak

Rok wydania:  2014

ISBN:  978-83-240-2510-7

 

 

 

 

 

Źródło zdjęć: ZNAK