Marzenie o świętym spokoju to mrzonka

<alt=święty-spokój-natura>Miałam marzenie, wielkie, wspaniałe marzenie, że mam święty spokój.

Że nic nie muszę…

  • nie muszę być miła
  • nie muszę wcześnie rano wstawać
  • nie muszę ćwiczyć
  • nie muszę czytać książek
  • nie muszę pracować
  • nie muszę pisać postów na blogu
  • nie muszę sprzątać
  • nie muszę jeść warzyw
  • nie muszę odbierać telefonu
  • nie muszę musieć….
Czytaj dalej

Katarzyna Michalak to jest to!

michalak

Bardzo chciałam się spotkać z Katarzyną Michalak. Dlatego też, znalazła się na mojej liście autorów na Warszawskich Targach Książki. Jednak jak zwykle życie jest pełne niespodzianek i tym razem przeżyłam na początku wielkie rozczarowanie.

Dlaczego?

Po pierwsze długa kolejka, która nic a nic się nie posuwała do przodu. Na początku złość, no bo przecież ile można czekać. Po drugie kombinowanie, jak w międzyczasie wyskoczyć do kogoś innego. Jak to zwykle bywa, w tym samym czasie jest wielu lubianych autorów.

Czytaj dalej

Ach ten John Flanagan

John Flanagan 5

John Flanagan jest autorem znanej i lubianej serii dla młodzieży Zwiadowcy. W Polsce wydany został również drugi cykl „Drużyna”. Co zaskakujące, że te książki czytają nie tylko nastolatkowie, ale również dorośli. Sama zapadłam na chorobę zwaną „zwiadowcami”. Bardzo ucieszyłam się na wiadomość, że właśnie ten pisarz ma przyjechać na Warszawskie Targi Książki. Domyślałam się, że będzie oblegany, ale nie przypuszczałam, że aż tak. Kilometrowa kolejka była niezmienna przez wiele godzin. Biegając od autora do autora, obserwowałam co się dzieje w wydawnictwie Jaguar i jakie mam szanse na spotkanie. Wyglądały blado. Wyobraźcie, więc sobie moje szczęście, kiedy udało mi się dziwnym zbiegiem okoliczności dotrzeć do „samego niego” po autograf.

Czytaj dalej

I już po Targach Książki w Warszawie

flanagan

Veni, vidi, vici

Tak właśnie się czuję po Targach Książki w Warszawie. Było wspaniale, mnóstwo wrażeń, wielu ciekawych pisarzy, ciekawych i zaskakujących rozmów. Od kilu dni próbuję wszystko poukładać, aby o tym napisać. Chociaż byłam jeden dzień jest tego tak wiele, że sama nie wiem od czego zacząć.

Czytaj dalej

Do czego służą franciszki

franciszki

Czy wiecie co to są franciszki?

Franciszki pochodzą od Franciszkowskiej Joanny, czyli od tej co tego bloga prowadzi.

Skąd się wzięły?

Wzięły się po rozmowach z Justyną Niebieszczańską, która zasugerowała, że mogłaby być jakaś skala.

Do czego służą?

Mają pomóc w ocenie książki. Jak bardzo mi się spodobała i jak bardzo ją polecam :) Dlatego na końcu każdego posta będę zamieszczać franciszki.

Czytaj dalej

Warszawskie Targi Książki 2015

ficner

14.05.2015 r – to data rozpoczęcia 6 Warszawskie Targi Książki. To najwspanialsze cztery dni dla każdego mola książkowego :)

Z wielkim sentymentem wspominam zeszłoroczne Targi, na których spotkałam tak wielu mi bliskich autorów, których uwielbiam czytać oraz polecać. Kogo ciekawego tym razem spotkam? Od kogo zdobędę autograf? Z kim uda mi się porozmawiać dłużej?

Czytaj dalej
Strona 1 z 212